Mezoterapia skóry głowy – na czym polega i komu pomoże?
Problemy z wypadaniem włosów wpływają na wielu ludzi na całym świecie i mogą być powodowane przez różne czynniki, takie jak genetyka, zaburzenia hormonalne lub niedobory żywieniowe. Mezoterapia, polegająca na wstrzykiwaniu osocza bogatopłytkowego w skórę głowy, może pobudzić wzrost włosów, zmniejszyć ich utratę i poprawić ich ogólną jakość. Ten zabieg okazał się skuteczny i popularny wśród pacjentów cierpiących na problemy z włosami.
Czym jest mezoterapia skóry głowy?
Mezoterapia to nieoperacyjne leczenie, polegające na wstrzykiwaniu roztworu zawierającego wiele składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały, aminokwasy itp., bezpośrednio do skóry głowy. Dzięki temu procesowi substancje te stymulują mieszki włosowe i zwiększają krążenie krwi w skórze, co ostatecznie doprowadza do wzrostu włosów.
Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy?
Mezoterapia przeciwko wypadaniu włosów polega na wprowadzaniu do skóry głowy specjalnej igłą roztworu bogatego w składniki odżywcze. Ten zabieg może być wykonany z użyciem jednoskładnikowych ampułek, zawierających na przykład kwas hialuronowy. Roztwór jest wstrzykiwany w mezodermę, która znajduje się pośrodku skóry. Procedura jest stosunkowo bezbolesna i nie wymaga znieczulenia, a trwa około pół godziny.
Zawarte w roztworze składniki odżywcze pomagają poprawić krążenie krwi w skórze głowy, co zapewnia mieszkom włosowym niezbędne mikroelementy do wzrostu. Zabieg stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, co wpływa na wzmocnienie mieszka włosów oraz zapobiega ich wypadaniu. Dodatkowym plusem jest znacznie lepsze nawilżenie skóry głowy.
Korzyści, jakie oferuje zabieg
Mezoterapia oferuje wiele korzyści:
- Przyspiesza wzrost włosów
- Redukuje utratę włosów
- Poprawia objętość i grubość włosów
- Odżywia i poprawia kondycję skóry głowy
- Wspiera produkcję kolagenu i elastyny
- Jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem
- Stanowi alternatywę dla medycznej transplantacji włosów.
Mezoterapia jest odpowiednia dla obu płci, w przypadku osłabienia lub przerzedzenia włosów. Należy jednak mieć na uwadze, że mezoterapia może okazać się nieskuteczna, gdy osoba całkowicie wyłysiała lub doświadcza łysienia od dłuższego czasu.
Jakich efektów możemy się spodziewać i jak często powtarzać zabieg?
Przed przystąpieniem do procedury włosy i skóra głowy są oczyszczane i przygotowywane. Dla zmniejszenia dyskomfortu podczas zabiegu, na skórę głowy może być nałożony krem znieczulający. Następnie, specjalistyczna igła wstrzykuje roztwór w skórę głowy. Często po zabiegu skóra głowy jest podrażniona i zaczerwieniona, ale z reguły objawy ustępują w ciągu kilku godzin.
W jakiej częstotliwości zabiegi mezoterapii będą wymagane, zależy od indywidualnych potrzeb i nasilenia utraty włosów. Najczęściej zalecana jest początkowa seria zabiegów wykonywanych co 2-4 tygodnie. W celu utrzymania rezultatów, po pierwszej serii zabiegów mogą być konieczne zabiegi podtrzymujące co 3-6 miesięcy.